brydz marzec 2015W dniu 25 stycznia 2015 r. w Grybowie odbył się XI Noworoczny Turniej Brydża Sportowego i V turniej pamięci Bronisława Żura /założyciela i inicjatora turniejów brydżowych w Grybowie / zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Sokół oraz przez Zespół Szkól Zawodowych w Grybowie.

W turnieju brało udział 12 par: 6 par z Grybowa, 3 pary z Gorlic, 2 pary z Tarnowa i jedna para z Nowego Sącza. Turniej wygrała para z Grybowa: dr Jacek Witek - Krzysztof Niebelski, przed parą Tytus Bisping - Wojciech Strzemecki. Na 3 miejscu uplasowała się para z Nowego Sącza: Ryszard Jaśkiewicz - Władysław Uryga.
Podkreślić należy fakt udziału w Turnieju arcymistrza międzynarodowego Wojciecha Strzemeckiego o WK=19, zawodnika ekstraklasy drużyny SILESIA GLIWICE.
W turnieju uczestniczyła nasza szkolna para: Oskar Trybus z klasy IIIA oraz Kuba Gawlik / nasz absolwent/, która w kategorii młodzików zajęła I miejsce.

Turniej sędziował Adam Waśko - prezes Stowarzyszenia Sekcji Brydża Sportowego "ALF" w Nowym Sączu.
Fundatorami pucharów i nagród byli: wójt Gminy Grybów Piotr Krok, Burmistrz Miasta Grybowa Paweł Fyda oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Grybowie Lesław Tarasek .
Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Grybowa i córka zmarłego Bronisława Żura.