nalesniki 20164 lutego 2016 roku w naszej szkole został przeprowadzony wyścig z naleśnikiem. Jest to jedna z tradycji w Wielkiej Brytanii, podczas której uczestnicy wyścigu biegną przez miasto wyznaczoną trasą podrzucając naleśniki. Wyścig odbywa się w Shrove Tuesday, czyli wtorek poprzedzający Środę Popielcową i potocznie zwany jest Dniem Naleśnika (Pancake Day).

Nasz wyścig odbył się w polski Tłusty Czwartek na korytarzu szkolnym, gdzie w dwóch miejscach ustawione zostały przeszkody, oraz w dwóch miejscach uczestnicy mieli podrzucić naleśnik.

Reprezentantami klas 4-6 byli: Filip Liszka (4a), Krystian Gierut (4b), Fabian Sopala (5a), Oskar Górowski (5b) oraz Piotr Mucha (6a). Zwycięzcą został Piotr Mucha.

Reprezentantami klas gimnazjalnych byli: Michał Świder (IA), Kacper Gargas (IB), Mateusz Moskal (IIA), Eryk Bernadyn (IIB), Magdalena Tatko (IIIA) i Julia Kuryło (IIIB). Zwycięzcą został Kacper Gargas.

Uczestnikom wyścigu wręczono pamiątkowe dyplomy oraz pączki.

Fragment wyścigu jaki miał miejsce w ubiegłym roku w Londynie można zobaczyć klikając w link poniżej.